بهترین ایده ها برای عیدی دادن به بچه‌ها

عیدی دادن به بچه ها

با فرا رسیدن بهار به عید نوروز نزدیک می‌شویم. یکی از رسومات در عید نوروز عیدی دادن به بچه‌ها است. ممکن است عیدی ما را به یاد اسکناس‌های تا نخورده بیاندازد اما با کمی خلاقیت می‌توانیم عیدی‌های متفاوت به بچه‌ها تقدیم کنیم.

برای تهیه عیدی به کودک بودجه و سن را در نظر بگیرید.

اگر قصد دارید امسال متفاوت باشید و هدیه اسکناسی ندهید به دنبال هدیه‌هایی باشید که کودکان به آن علاقه‌مند هستند و از آن استفاده کنند. همیشه نیازی نیست هدیه گران قیمت تهیه نمایید و با استفاده از خلاقیت می‌توانید هدیه مناسبی تقدیم کنید. این مقاله به دو گروه از هدیه‌ها می‌پردازیم:

 1. هدیه‌های دست ساز
 2. هدیه‌های آماده

دقت نمایید که برای هر رده سنی نیاز است عیدی متفاوتی در نظر بگیرید که در ادامه به بررسی عیدی مناسب هر سن می‌پردازیم.

عیدی برای نوزاد متولد نشده

تهیه لباس برای نوزادان بسیار لذت بخش است اما عموما پدر و مادرها برای نوزادشان خرید می‌کنند و لباس برای عیدی لازم نیست.

شما می‌توانید بجای تهیه لباس یا وسایل برای نوزاد، به مادر نوزاد عیدی دهید تا در آینده نیز بدرد کودک بخورد. برای مثال دوره تربیت فرزند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای عیدی به مادر نوزاد است زیرا با این هدیه شما به مادر کودک کمک می‌کنید تا بتواند در آینده با فرزند خود رفتارهای درست و کاملی داشته باشد، همچنین در ابتدا مادر روش صحیح و اصولی تربیت فرزند را می‌آموزد.

عیدی‌های مناسب کودکان ۱ تا ۳ساله

معمولا افراد برای این رده سنی اولین انتخابشان اسباب بازی است پس در نتیجه این هدیه جدید نیست و لازم است برای تهیه عیدی کمی خلاقیت به خرج دهید. اما اگر قصد دارید اسباب بازی بخرید می‌توانید اسباب بازی‌هایی که صدا تولید می‌کنند بگیرید.

عیدی مناسب کودکان ۵ سال به بالا

در این سن کودکان به پیش دبستانی و مهد کودک می‌روند پس لوازم تحریر گزینه مناسبی است. کتاب‌های نقاشی نیز می‌تواند بسیار هدیه مناسبی باشد و در کنار آن مداد رنگی و مداد شمعی نیز می‌تواند گزینه‌های دیگر باشد.

عیدی برای بچه‌های ۹ تا ۱۱ سال

همانطور که می‌دانیم دختران در سن ۹ سالگی به سن تکلیف می‌رسند پس چادر و یا سجده می‌توان بهترین گزینه برای عیدی در این سن باشد. با این عیدی کودک به انجام تکالیف دینی علاقه‌مند می‌شود. همچنین برای پسرها کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی خلاقیت و یا رباتیک بسیار مناسب است.

هدایایی که خودتان می‌توانید آماده کنید

تهیه هدیه از بازار بسیار راحت است اما هدیه دست ساز برای کودکان بسیار جذابیت و ارزش دارد. یکی از مهم‌ترین مزایا هدیه دست ساز تک بودن آن‌ها و همچنین تهیه آسان است.

در نظر داشته باشید اگر زمان کافی برای ساخت هدیه دست ساز ندارید می‌توانید با بسته‌بندی خلاقانه به بچه عیدی دهید.

۱. کیف نقاشی

دوخت این کیف‌ها بسییار آسان است و فقط به وسایل اولیه همچون پارچه رنگی و روبان نیاز دارید. اگر از دوخت سر رشته‌ای ندارید می‌توانید از کیف‌های فانتزی بازار استفاده کنید و درون آن‌ها را با دفتر نقاشی، مداد رنگی و مداد شمعی پر نمایید.

۲. جای تل و گل‌سر

این عیدی برا دختر خانم‌ها بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است و با استفاده از چند روبان رنگی می‌توان آماده کرد. همچنین می‌توانید ست یا گیره ساده تهیه کنید و با استفاده از ربان آن‌ها را تزئین نمایید.

۴. آلبوم عکس

یکی از بهترین عیدی‌هایی که می‌توانید به بچه‌های فامیل دهید آلبوم عکس است. می‌توانید چند عکس چاپ کنید و آن را هدیه دهید.

عیدی‌هایی که می‌توانید آماده تهیه کنید

 کتاب و دوره های آموزشی

مهم‌ترین و بهترین عیدی برای کودکان در همه سنین خرید کتاب و دوره آموزشی است. کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی جزو بهترین سرگرمی‌های آموزشی برای کودکان خواهد بود.

برخی از وسایل دیگری که میتوانید به عنوان عیدی هدیه دهید عبارت‌اند از:

 • پازل
 • لگو
 • اسلایم و شن بازی
 • ست سفالگری
 • عروسک انگشتی
 • ماشین کنترلی
 • پک باغبانی
 • مینی ربات
 • بازی‌های فکری
 • سازهای موسیقی
 • ست آشپزی
 • چراغ خواب

جمع بندی

در این مقاله به بررسی عیدی دادن به بچه‌ها پرداختیم تا بتوانید امسال عیدی متفاوتی را به بچه‌ها و یا نوزادانی که متولد نشده‌اند تقدیم کنید تا بهترین خاطره و یادگاری را برای آن‌ها و خانواده‌ها رقم بزنید.

همانطور که پیش‌تر بیان کردیم عیدی‌ها به دو گروه عیدی دست ساز و عیدی‌های آماده تقسیم می‌شوند. بهترین ایده‌ها برای عیدی دادن به بچه‌ها کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی است.

امیدواریم با استفاده از این مقاله بتوانید بهترین عیدی را تهیه نمایید و سال خوبی را به همراه خانواده شروع کنید.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه 55 درصدی بسته جامع تربیت فرزند فقط برای 100 نفر اول
6.000.000 تومان
2.700.000 تومان فقط برای 100 نفر